Jsme profesionální výjezdová scéna, která uvádí své divadelní inscenace jak na pražských scénách, tak i po celé ČR. Pomáháme také mladým uchazečům s přípravou k talentovým zkouškám na uměleckou školu a nabízíme začínajícím hercům účinkovat v našich projektech, aby získali praxi na prknech, která znamenají svět. 

Ovšem jen málokdo ví, že historie našeho divadla je daleko pestřejší. 

V roce 2005 se tehdy našemu režisérovi, tehdy ještě studentovi, Michalovi Křížovi, zrodil v hlavě nápad vybudovat divadelní spolek Teenager, který měl sloužit pro děti a studenty ze slabších sociálních rodin, kteří si nemohli žádnou mimoškolní aktivitu dovolit. 

Toto divadlo se uchytilo a našlo své místo v Nízkoprahovém klubu Exit, kde divadlo působilo v programu proti kriminální činnosti a svá vystoupení pořádala dlouhých deset let. 

Potom Divadlo Teenager opustilo zázemí nízkoprahového klubu a začalo působit jako herecká přípravka pro základní školy a střední školy v programu Život herce, kde se studenti celý rok připravovali k talentovaným zkouškám na umělecké školy a prezentaci svého závěrečného vystoupení. 

Během covidové pauzy přišel Michal Kříž s nápadem vytvořit profesionální inscenaci se studenty herectví a profesionálními herci, a tak se také stalo. 

Sešel se umělecký tvůrčí tým a začalo se tvořit, potom přišli herci a v červnu 2021 měla svou premiéru fantasy pohádka Punč přání, která získala Studentskou Thálii 2021/2022 za herecké výkony. 

Divadlo Teenager byl zapsán jako profesionální výjezdová scéna, která účinkuje jak na pražské scéně, tak i po celé ČR.

Původní logo
Nové logo