Již od dětství Richarda bavilo herectví a tanec. V šesti letech nastoupil do přípravného ročníku tanečního oddělení ZUŠ J.B. Foerstera, ve kterém studoval celkem 10 let. Zde získal zkušenosti s lidovým, historickým, současným i scénickým tancem. Také se věnoval baletu, ovšem ten ho nenaplňoval. S tanečním oddělením účinkoval například na koncertech Setkání s tancem či Taneční kaleidoskop.

Ve svých 13 letech se stal na tři roky členem školního souboru 4. ZŠ Železnická, se kterým se několikrát zúčastnil celorepublikové přehlídky divadelních souborů ve Svitavách. S ním inscenoval např. hru O sedmi dnech, kde si zahrál starostu města, či Kuchař Sam a mořské panny, kde ztvárnil samu hlavní postavu.

Díky ZUŠ J.B. Foerstera si také zahrál v několika menších muzikálech, jako je Stvoření světa, kde tančil postavu Adama, či Eliška Kateřina Smiřická v roli písaře. U tohoto muzikálu se poznal i s Ernou Březinovou, která ho následně vyučovala ve svém Erna Studiu. Zde účinkoval v inscenacích a muzikálech Limonádový JoePles Upírů nebo Stonožka aneb chvíle zevnitř. Také si díky ní zatančil na koncertě Z pohádky do pohádky, kde jej čekala výzva v podobě choreografie plné zvedaček.

Právě na těchto projektech se seznámil i s Michalem Křížem, který ho následně obsadil do divadelních her Smlouva s peklemVítá vás rodina KohnovýchPaní Piperová znovu zasahujeRomeo a Julie po šedesáti letech. Nyní s Michalem kromě Života herce spolupracuje i na Punči přání, kde ztvárňuje roli čaroděje.

U nás hraje:

  • Punč přání v roli čaroděje Belzebuba Škodolíba.
  • Život Herce v roli Richarda Wintera
  • Detektivka ze Scotland Yardu v roli komisaře